Dürri Koza Restaurant & Cafe

http://durrikoza.Bursamport.com
Dürri Koza Restaurant & Cafe
11
Nalbantoğlu Mah. İç Kozahan No:10Kapalıçarşı,34100
+90 (224) 222 12 21Bursa'nın göz bebeği, Osmanlı'nın mirası, tarihin derin dokuları, doğallığın tadı, ipeğin zarafeti, dünyaca tanınan sanat şaheseri Koza Han,1491'de II. Bayezid tarafından Abdül ula bin Pulat Şah'a yaptırılmıştır.

Koza Han, Uzunçarşı'ya mavi çinilerle süslü bir taç kapı ile açılır. Koza Han'ın içinde geniş, dikdörtgen bir avlunun çevresinde iki katlı olan han 95 odalıdır. Tam ortasında küçük mescidin altında bir şadırvan vardır.

Odalar artık mağaza halini almıştır. Hanın doğusunda eskiden konaklamaya gelenlerin atlarını bağladıkları ahır ve depoların bulunduğu İç Kozahan denilen ikinci bir avlulu bölüm vardır.
Üst katında ipek mamullerini satan kaliteli dükkânların yanı sıra alt katta kafeteryalar mevcuttur. Hem ziyaret, hem ticaret, hem de dinlenmek için Bursa'nın vazgeçilmezidir.

Dürri Koza Restaurant & Cafe, geçmiş ile bugünü gerek dekorasyonu gerekse sunduğu tatlarla yaşatıp, geçmişten günümüze köprü kurmaktadır.

Tarih kokan mekânda alışverişinizin zevkini Dürri Koza Restaurant & Cafe'de tamamlamak isterseniz bekleriz.
2929Ziyaretçi
 • Yetkili Orhan ERBOĞA
 • Adres Nalbantoğlu Mah. İç Kozahan No:10 - Kapalıçarşı
 • Telefon +90 (224) 222 12 21
 • Telefon ( 2 )
 • Fax
 • Özel Sitesi http://www.durrikoza.com
 • Web Sitesihttp://durrikoza.Bursamport.com
 • E-Postainfo@durrikoza.com
 • Sayın yetkili, bilgilerinizin herkes tarafından görüntülenebilmesi için
  lütfen aşağıdaki butona tıklayınız.
  SAYFANIZI HEMEN AKTİFLEŞTİRMEK İÇİN TIKLAYIN
 • Kredi Kartı Geçerli
 • Açılış/Kapanış08:00 - 24:00
Nerede? Nasıl Gidilir?
Büyüt

Kapalıçarşı'da bulunan Kozahan'ın içindeyiz.

İletişim Formu
Bursa'nın göz bebeği, Osmanlı'nın mirası, tarihin derin dokuları, doğallığın tadı, ipeğin zarafeti, dünyaca tanınan sanat şaheseri Koza Han,1491'de II. Bayezid tarafından Abdül ula bin Pulat Şah'a yaptırılmıştır.Koza Han, Uzunçarşı'ya mavi çinilerle süslü bir taç kapı ile açılır. Koza Han'ın içinde geniş, dikdörtgen bir avlunun çevresinde iki katlı olan han 95 odalıdır. Tam ortasında küçük mescidin altında bir şadırvan vardır.Odalar artık mağaza halini almıştır. Hanın doğusunda eskiden konaklamaya gelenlerin atlarını bağladıkları ahır ve depoların bulunduğu İç Kozahan denilen ikinci bir avlulu bölüm vardır.

Üst katında ipek mamullerini satan kaliteli dükkânların yanı sıra alt katta kafeteryalar mevcuttur. Hem ziyaret, hem ticaret, hem de dinlenmek için Bursa'nın vazgeçilmezidir.Dürri Koza Restaurant & Cafe, geçmiş ile bugünü gerek dekorasyonu gerekse sunduğu tatlarla yaşatıp, geçmişten günümüze köprü kurmaktadır.Tarih kokan mekânda alışverişinizin zevkini Dürri Koza Restaurant & Cafe'de tamamlamak isterseniz bekleriz.
Firmanızı Ekleyin

Bursamport.com içerisinde 18 ana kategori 226 alt kategoride 989 firma yer almaktadır.